Najnowsze wpisy, strona 40


FESTIWAL NIEPODLEGŁA NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU...
Autor: olalubawska
11 grudnia 2019, 21:35

W dniu 11.11.2019 r.   na placu Piłsudskiego odbył się piknik  wojskowy „Służymy Niepodległej”.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą odprawą Wart  przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

 Przedtem odbyła się uroczysta  parada wojskowa z udziałem sił zbrojnych wojska polskiego.  Po tym nastąpiło  wystąpienie Prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Wokół Placu Piłsudskiego można było zobaczyć sprzęt wojskowy  używany przez naszych żołnierzy.  Również dostępny indywidualne wyposażenie żołnierzy wykorzystywane przez różne jednostki działające w wojsku polskim.

Osoby zainteresowane  służbą wojskową mogły  porozmawiać na ten temat   z przedstawicielami armii.  Żołnierze chętnie odpowiadali na pytania zainteresowanych.

Dla najmłodszych była strefa gier i zabaw.  Została ona przygotowana przez wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 Na pikniku także chętne osoby mogły spróbować grochówki wojskowej.

 

Po pikniku wojskowym  na Krakowskim Przedmieściu odbył się Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu.

Festiwal odbywał się w godzinach 13.00 do 20.30.

 Wydarzenia te odbywały się na 3 scenach: muzycznej, tanecznej i dla dzieci.  

 Były również imprezy towarzyszące np.  parada zabytkowych konnych parowozów, zobaczymy też automobile zabytkowe z lat 1920 – 1950 ze zbiorów Muzeum Motoryzacji  i Techniki w Otrębusach koło Warszawy.

Całą ulicą Krakowskie Przedmieście przechadzały się wytworne damy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz” w  eleganckich strojach  z tamtej epoki.

Porządku na ulicy pilnowali policjanci w historycznych mundurach.

 Scena muzyczna była zlokalizowana na Dziedzińcu  Uniwersytetu Warszawskiego.  Wystąpiły na niej  następujące zespoły: Bovska, Pih x Pokahonta z x Druga Strona Ulicy Grzegorz Hyży, Krzysztof Cugowski.

Wydarzeniem specjalnym  był koncert zespołu Golec uOrkiestra. Był on pod Patronatem prezydenta Polski. Miejscem koncertu był   Pałac Prezydencki  na Krakowskim Przedmieściu. Obywał się on w godzinach  17.00 do 18.15.  Z zespołem wystąpiła również orkiestra symfonicznej Silesian Art Collective oraz wybitni  wirtuozi  gry na instrumentach etnicznych. Na jednej scenie z Golec uOrkiestrą wystąpili  wyjątkowi artyści: Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, GROMEE, Fundacja Braci Golec, Wataha Drums, Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective oraz Rafał Rozmus – dyrygent. Na scenie zagrało ponad 60 osób.   

Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski po góralsku i rozwinięciem 100-metrowej flagi Polski.

Na scenie tanecznej która była zlokalizowana na dziedzińcu ministerstwa  kulturym i dziedzictwa narodowego odbywały się warsztaty taneczne  prowadzone przez Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Motywem przewodnim był oberek .

Warsztaty  prowadził  Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Chętne osoby mogły  nauczyć się podstawowych kroków oberka.

Dla dzieci były  osobne warsztaty , spektakle oraz konkursy z nagrodami które prowadzili   animatorzy.

Dzieci mogły wygrać różne nagrody,  obejrzeć przedstawienie.  Dla zainteresowanych  odbyły się warsztatyMłodego Reportera  które były [prowadzone przez reporterów Polskiego Radia.

Dzieci poznały tajniki pracy reportera, dowiedziały się o tym jak wygląda praca reportera.  Dzieci również dowiedziały  się o narzędziach pracy oraz nagrały  materiał dźwiękowy, który był  emitowany w audycjach Polskiego Radia Dzieciom jako reportaż z wydarzenia.

 

Na całym Krakowskim Przedmieściu były wydarzenia towarzyszące.

 

Muzyka na żywo zabrzmiała  w kilku miejscach.

Przy bramie Uniwersytetu Warszawskiego  odbyła się muzyczna parada  dowództwem  pod Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. Współtowarzyszyli mu :  Rebel Babel Ensemble, Ritmo Bloco, Orkiestra Dęta Echo Gór Kasinka Mała (wraz z dyrygentem Wojciechem Szczypkiem) i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik (pod batutą Mariusza Brzezickiego).

Parada pod wodzą Mariusza Brzezickiego ruszyła  także o 18:00 z tegoż samego miejsca, tj. bramy UW.

 O  godz. 15:30,16:30 i 17:30 przed bramą uniwersytecką rozpoczął  się  polonez,  który był prowadzony  przez Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki z Buska Zdroju. Wszyscy uczestnicy Festiwalu mogli dołączyć do par tancerzy,  którzy kierowali   się w stronę Hotelu Bristol. Dyrygował Jan Łosakiewicz.

O godz. 16:15 i 17:15 przed bramą uniwersytecką, w wyznaczonej, oświetlonej strefie młodzi tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Warszawianka zaprezentowali  cztery tańce polskie   w   żywiołowym wykonaniu. Motywem przewodnim była  polka.

Od godziny 18:30 zapraszamy do wspólnego tańcowania na Krakowskim Przedmieściu. Zabrzmiały  między innymi szlagiery międzywojennej Warszawy.

20:30 zapraszamy przed bramę Uniwersytetu Warszawskiego na paradę finałową. Udział  w niej wzięli : Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik, Orkiestra Dęta Echo Gór Kasinka Mała, Kapela Czarne Koszule, Alldęte, Ferajna z Hoovera, Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka, tancerze z LO im. T. Kościuszki z Busko Zdrój, Ritmo Bloco, Grupa Żywy Teatr, policjanci w mundurach Policji Państwowej oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz”.

 

W między czasie w różnych puntach Krakowskiego  przedmieścia dobywały się koncerty różnych zespołów i kapel.

Zagrali między innymi:

·       Orkiestra Dęta Kurzętnik

·       Ferajna Z Hoovera

·        Alldęte

·       Ritmo Bloco

 

Osoby które interesują się  dawnym transportem mogły obejrzeć  paradę konnych zabytkowych powozów z lat 1914-1940. Od 14:30 po Krakowskim Przedmieściu  również jeździły automobile zabytkowe          z lat 1920 – 1950 ze zbiorów Muzeum Motoryzacji   i Techniki w Otrębusach koło Warszawy. Od godz. 15:30 do 18:00 samochody  można było obejrzeć z bliska w trzech miejscach: przy placu przed kościołem Wizytek (u wylotu ulicy Królewskiej), na parkingu przed Hotelem Bristol (obok ulicy Karowej) oraz przy pomniku Kopernika (obok ulicy Kopernika).

 

Dla wielbicieli architektury również znalazły  się atrakcje.

Park Miniatur przy Krakowskim  Przedmieściu 66 oferował promocyjne ceny.

 

Osoby które lubię ono również znalazły coś  dla siebie.

W Kinie Kultura odbywały się pokazy   Filmów Dokumentalnych i Filmowych.

Chętni mogli obejrzeć między innymi:

·       WARSZAWA 1956

·       HISZPANKA

·       CZUWAJ

·       PANIE DULSKIE

 

 

Uważam że takie wydarzenia zbliżają ludzi,  pozwalają im świętować razem ważne wydarzenia.

Dzięki urozmaiconemu programowi każdy znalazł  coś dla siebie.

Takie wydarzenia pozwalają  na posłuchanie koncertów oraz obejrzenie filmów, których na co dzień  nie zawsze możemy obejrzeć.  Jest to dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu rodzinie.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piknik historyczny.
Autor: olalubawska | Kategorie: wydarzenia 
11 grudnia 2019, 19:28

W dniu 10.11.2019 r. na palcu Zamkowym w Warszawie odbył się Piknik historyczny z Okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wydarzenie to rozpoczęło się inscenizacją powierzenia przez Sejm Józefowi Piłsudskiemu dalszego sprawowania urzędu Naczelnika Państwa.

Wokół Placu były rozstawione różne stanowiska historyczne. Wśród nich były stoiska  ze sprzętem historycznym, różnymi atrakcjami, warsztatami dla dzieci.

Każda chętna osoba mogła wykonać samodzielnie przypinkę oraz dostała narodową kokardę.

Dla dzieci   przewidziane były warsztaty oraz gra miejska zorganizowane przez Domu Spotkań  z Histori. Były to  gra planszowa „Wyścig o Niepodległą”, spotkanie dla dzieci „Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939”, zabawy prababci i pradziadka „Cztery fajerki” oraz warsztaty sztuki pięknego pisania.

W programie również były przewidziane następujące atrakcje: żywe lekcje historii, pokaz sprzętu wojskowego, inscenizacja poboru do Wojska II RP, spacery po Warszawie z 1918 roku,  „Menu niepodległości” – spotkanie degustacyjne mz Katarzyną Bosacką, która opowie, co jadano w XX-leciu międzywojennym.

Na całym ulicy Krakowskie Przedmieście  były rozstawione budki z jedzeniem, słodyczami, napojami, deserami.

 

Bardzo podobało mi to wydarzenie. Dzięki temu możemy spędzić miło czas,  posłuchać ciekawostek o życiu ludzi, którzy żyli w tamtych czasach.  Jeśli ktoś był głodny to mógł sobie zjeść różne potrawy.

 

 

 

Rubienalia 2019
Autor: olalubawska | Kategorie: wydarzenia 
28 września 2019, 19:51

Rubenalia 2019

W  pierwszym dniu imprezy  były zorganizowane warsztaty rzemieślnicze,  stoiska szkół  hrubieszowskich, kącik warsztatów  dla dzieci.  Odbyły też się międzyszkolne potyczki  żakowe o Buławę Króla Władysława Jagiełły.  Był również  konkurs wiedzy o grodzie Rubież.  Zorganizowano  warsztaty o następującej tematyce                                                                                                                                                                                                                       

·       U złotnika”  – wyplatanie biżuterii przy użyciu sznurków, koralików, kamieni, fasoli, owoców róży, itp.                                                                                                                                    

·        „U szwaczki” – wykonanie stroi z epoki (włóczka, sznurek, materiał, kwiaty),                                                                                                                          

·         „U garncarza” – naczynia z epoki, lepienie w glinie, plastelinie, modelinie i różnych masach plastycznych,                                                                                                                    

·        „U malarza” – kącik dla najmłodszych z kolorow  ankami, kredkami itp. Punkt projektowania własnej przypinki, malowanie buziek,                                                                                                                

·           „U karczmarza” – pierogi tysiąca smaków ( soja, fasola, ser, kasza gryczana, szpinak) lepienie z uczestnikami.                                                                         

Był też konkurs talentów.

W niedzielę był drugi dzień dni miasta.                                                                                                                                                                              

Zaczął  się on od oficjalnego otwarcia  przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa                                    i przekazaniem  kluczy do miasta przedstawicielom młodzieży.  Odbył się również taniec uczestników imprezy   z Zespołem  Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. W między czasie na stoiskach  odbywała się prezentacja  gmin oraz ich rękodzieła i wyroby regionalne. Podczas Rubienaliów gościli przedstawiciele miast partnerskich z Sokala i Włodzimierza Wołyńskiego na Ukrainie. Na stoiskach swoje wyroby prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Gmin Uchanie, Mircze  i Horodło, Miasto Hrubieszów, Hrubieszowski Dom Kultury, Klub Złotego Wieku, Klub Kolekcjonera.   Tradycją Rubienaliów jest też konkurs na oryginalną potrawę. W tym roku była to potrawa z fasoli. Komisja w składzie Anna Wiśniewska, Joanna Błaszczak i Agata Gnieciak przyznały: I miejsce Czesławie Kumie z KGW Modryń Kolonia za pasztet z fasoli, II miejsce KGW Uchanie za pierogi z fasoli i grzybów, III miejsce Barbarze Podłowskiej z Klubu Złotego Wieku. Nagrody w konkursie wręczyła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska.  Na scenie odbywały się występy lokalnych zespołów.  Oprócz występów, wręczono nagrody kulinarne i statuetki Hrubcia, które w tym roku przypadły:                                                                                                                                                                                                          

·       Kultura i nauka  - Teatrowi Piosenki Młyn,                                                                                                                                                                            

·        Sport i rekreacja - trenerowi Antoniemu Czerniakowi, w którego imieniu nagrodę odebrał prezes MKS Unia Hrubieszów - Jarosław Łukiewicz,                                                                                                                                                                                                                       

·        Działalność społeczna i charytatywna - ks. Witoldowi Bednarzowi, w jego imieniu statuetkę odebrali przedstawiciele Rowerowego Biznes i filantropia - Robertowi Maciejczykowi, w którego imieniu nagrodę odebrała córka.\

Dla dzieci dodatkowo była zjeżdżalnia,  zamek dmuchany.

Obchody zakończył koncertu 2 lokalnych zespołów :                                                                                                                                                                          

  - Energy Girls

-Gośka                                                                                                                                                                                                                                                  

 Imprezie towarzyszył  Hrubieszowski Festiwal Smaków

Do Hrubieszowa przyjechały następujące  FOOD  TRAKI:

·       Browar Czarter przyjedzie do nas z Mielca. Posiada bogatą ofertę piw zarówno klasycznych nowofalowych i inspirowanych owocami

·       Na festiwalu odwiedzi nas również Szaszłykarnia.pl!                                                                                                                                                                                                                                                Jest to rodzinna firma serwująca szaszłyki ze schabu najwyższej jakości. Tak wielkich  i pysznych szaszłyków chyba jeszcze nie widzieliście!     

·        Rubicon Coffe - Sajniak i Kleczkowski                                                                                                                                                                                                                                                         Oczywiście na takiej imprezie nie może zabraknąć dobrej kawy a ta będzie  z porządnego kolbowego ekspresu we wszystkich odmianach. Ponadto pyszne lemoniada

·       Pasibus  największa legenda polskiego StreetFoodu                                                                                                                                                                                                                                          Zaczynali od Food Trucka, teraz mają kilka Food Trucków i sporo lokali   w największych polskich galeriach. Czy odnieśli sukces? Chyba największy na całym streetfoodowym rynku. Są obecni                  w rodzinnym Wrocławiu, Lubinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku i wielu innych miastach, gdzie podbijają serca i podniebienia mieszkańców. Ich profil na Facebooku ma 193 tysięcy fanów. A Pasibusy o sobie mówią bardzo skromnie: „Naszą misją jest dostarczanie naszym klientom burgerów najwyższej jakości, które przyrządzane są na bazie autorskich receptur oraz sosów ze składników od lokalnych dostawców. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były nie tylko smaczne, ale także swoim wyglądem cieszyły oko. Wszystko co robimy, robimy z pasją.”

·       SMAKI ULICY zapraszają na grillowane ciabatty, z wysokiej jakości sezonowaną wołowiną, to wszystko w akompaniamencie świeżych warzyw oraz autorskich sosów!  Na sam widok zdjęć cieknie ślinka!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

·       Na festiwalu będzie mogli spotkać Zkuryczyzbyka Food Truck                                                                                                                                                                                                                               Będą serwowali dla Was przepyszne jedzenie, wszystko z najwyższej jakości składników!. Ich sztandarowym produktem jest soczysty wołowy burger . To jak  z kurczaka  czy                                               z  byka?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Chrupiąca bułka, mnóstwo ciągnącego się sera i pysznych dodatków, sosy.

·       Zapiekanka, któż jej nie lubi? Czy wiecie, że to najbardziej polski koncept street foodowy ? Food to Go Zapiekanki zapraszają!                                                                                                                                                                                                                                     

·       Do Hrubieszowa przyjedzie Załoga która zabierze Was w rejony kuchni Tex-mex  Mr.TexMex Fire & Spice. Smak Meksyku to Ich największa pasja. Zamiłowanie do ostrych  sosów to już totalna obsesja                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

·       Donuts Mini Pączki produkowane na miejscu na bazie jogurtu naturalnego podawane na ciepło ze smakowymi polewami, cukrem pudrem i posypkami                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Skok Na Wok - Food Truck już w ten weekend w Waszym mieście!                                                                                                                                                               

·       Makaron z woka to kwintesencja południowo- wschodniej Azji. To najbardziej uliczne danie Bangkoku, Ha Noi czy Sajgonu. Więc i w Hrubieszowie na naszej imprezie nie może go zabraknąć. Azjatycki makaron chow-mein ze świeżymi dodatkami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

·       Świder Food Truck- czyli kuchnia żydowska z Otwocka                                                                                                                                                                                                                                            Ten Food Truck jest wyjątkowy głównie ze względu na kuchnię, którą serwuje. Jest to fantazja na temat kuchni żydowskiej niezwykle popularnej w przedwojennej Polsce. Delikatny zapach czosnku unosił się po ulicach wielu przedwojennych polskich miast, gdzie mieszkało wielu Żydów. Przed wojną gęsi pipek czy czulent były tak popularne jak dzisiaj turecki kabab czy włoska pizza. Świder Food Truck to pewna uwspółcześniona fantazja na temat przedwojennych smaków polskich miast.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

·       Ale Fryta to frytki chrupiące na zewnątrz, a miękkie w środku  bo o nich mowa lubi je KAŻDY a jeszcze jak są robione przez Ale Fryta to już jest pycha.  Do tego pyszne sosy rodem  z Belgii. A jeżeli Ty nie lubisz frytek - postaw na Finger food:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        - kalmary                                                                                                                                                                                                                           -krewetki                                                                                                                                                                                                                                                                -stripsy                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

·       ROTI FoodTruck to wszystko co najlepsze z Dalekiego Wschodu. Klasyka Japonii - Ramen - zupa z makaronem, mięsem, jajkiem i wieloma innymi dodatkami. Dla osób lubiących ostre klimaty tajska ostra z krewetkami i grzybami shitake. Sushi wrap z kurczakiemlub krewetkami  oraz wersja wege, fushion, który może zaskoczyć każdego zarówno miłośnika, jak i nowicjusza ryżowych rolek. Pierożki Gyoza z kurczakiem i warzywami to popularne danie w wielu krajach Azji. Chrupiące chińskie mini sajgonki z warzywnym wnętrzem. Spragnieni też nie będą pominięci - tajskie Mogu-Mogu i koreański Milkis zawsze na pokładzie.  A na dodatek sałatka Wakame, bo kto by nie chciał spróbować wodorostów?

 

Uważam że takie imprezy są dobrą i ciekawą formą spędzenia czasu.  Dzięki festiwalowi można było spróbować dań z  kilku kuchni świata gdzie na co dzień nie mamy takiej możliwości. Każdy znalazł coś dla siebie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piknik
Autor: olalubawska | Kategorie: wydarzenia 
16 lipca 2019, 21:17

W dniu 29 czerwca 2019 na terenie HOISR odbył się piknik militarny z okazji 25 lecia powstania   Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Uroczystości wojskowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 13:00 ulicami miasta przeszła defilada wojskowa, która zakończyła przemarsz na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O godz. 14:00 rozpoczęły się uroczystości wojskowe z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina. W trakcie uroczystości wręczono medale, odznaczenia i odznaki pamiątkowe. Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska i Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski zostali uhonorowani odznaką pamiątkową 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Ponadto z okazji jubileuszu Dowódca Jednostki płk Artur Jakubczyk przekazał na ręce Pani Burmistrz medal okolicznościowy z okazji 25 – lecia 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Uroczystości wojskowe zakończyła defilada pododdziałów pułku i pokazy wyszkolenia zwiadowców 2. Pułku Rozpoznawczego. Był również pokaz sprzętu wojskowego.

O godz. 16:00 rozpoczął się Hrubieszowski Festyn Militarny, podczas którego odbyły się pokazy statyczne sprzętu wojskowego oraz tradycyjnie strefy: animacji, aktywności, kreatywności i relaksu przygotowane przez Hrubieszowski Dom Kultury. Ponadto odbył się fireshow Grupy Hesperyda i pokaz zumby w wykonaniu Irminy Pedo. Uczestnicy festynu tradycyjnie mieli do dyspozycji ogródek z cateringiem.

Na małej scenie zaprezentowały się zespoły: Przasnyccy  Orelowcy, Face to Face i Hubal.  Zespoły te wykonały piosenki  patriotyczne. Natomiast na dużej scenie wystąpiły gwiazdy wieczoru: Sidney Polak i zespół Raz, Dwa, Trzy. Festyn zakończyła dyskoteka. Chętne osoby mogły skorzystać z parku linowego  który znajduje się na  termie HOSI-RU.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Hrubieszów, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Hrubieszowski Dom Kultury. Patronat Honorowy nad wydarzaniem objęła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska.

Uważam że takie wydarzenia są  sposobem na spędzanie wolnego czasu,   możliwości uczestniczenia w koncertach różnych znanych  zespołów.  Dzięki temu mieszkańcu małych miast mogą posłuchać przebojów  znanych zespołów  za darmo. Mieszkańców takich miast rzadko jest stać aby pójść na koncert jakiegoś zespołu w innym mieście.  Dzięki takim wydarzeniom mają taką możliwość.  Każy z uczestników znalzał coś dla siebie zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze. Jedynym minusem tego wydarzenia było to że  nie było możliwości skorzystania  z toalety  w siedzibie HOSIR tylko trzeba było korzystać z toalet  na zewnątrz.  Wydarzenie bardzo mi się podobało uważam że powinno być więcej takich wydarzeń. Dzięki temu mieszkańcy  Hrubieszowa mają możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych.

Dni Ursynowa
Autor: olalubawska | Kategorie: wydarzenia 
23 czerwca 2019, 19:42

W dniach 7-8 czerwca w  Parku im. Romana Kozłowskiego – Kopa Cwila/Metro Ursynów  odbyły się 24 Dni Ursynowa. Jest to wydarzenie integrujące mieszkańców dzielnicy.    W trakcie  wydarzenia można było zapoznać się z ofertą różnych instytucji działających  na terenie  dzielnicy, porozmawiać z osobami z którymi na co dzień jest trudno się spotkać. Można dowiedzieć się jak działają różne instytucje na terenie dzielnicy.

Podczas imprezy były różne występy i konkursy gdzie można było wygrać ciekawe nagrody np. książki i przyprawy.

W dniu 7 czerwca wystąpiły następujące  zespoły:

·         Brak Snu

·         Kękę

·         Poparzeni Kawą 3

·         Maciej Maleńczuk

W między czasie na terenie parku można było kupić różne pamiątki, rzeczy codziennego użytku, biżuterię.

Była również strefa gastronomiczna gdzie można było zakupić jedzenie oraz picie.

Następnego dnia na dużej scenie wystąpili:  

·         Ursynowski CHÓR IUVENIS

·         THE DUMPLINGS

·         O.S.T.R

·         LADY PANK

Na małej scenie odbywały się występy dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół różnego typu które działają na ternie dzielnicy były to różne  pokazy:  pokazy wokalne, taneczne i występy chórów, pokazy iluzji oraz karate.

Była również strefa dla dzieci w której mogły one spędzić miło i pożytecznie czas.  W tej strefie były między innymi  następujące atrakcje: cukiernia – zjeżdżalnia, lemur – góra wspinaczkowa, delfinki – plac zabaw, rakieta – zjeżdżalnia, wóz strażacki, miki – zamek mały ze zjeżdżalnią, pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek.

W godzinach 11-18  był piknik.  Na pikniku prezentowały się różne instytucje związane z dzielnicą. Były to:

·         bezpłatne badania w namiocie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów (pomiar cukru, pomiar ciśnienia, pomiar tkanki tłuszczowej, badanie stóp u dzieci, przykładowe ćwiczenia z dziećmi – przeciwdziałanie wadom postawy, porady położnej, porady dietetyka, porady psychologa, szpital dla pluszaków, alkogogle,

·         promocja kampanii społecznej dot. boleriozy, gry i konkursy dla dzieci)

·         uczta intelektualna przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. Juliana Ursyna Niemcewicza. Będzie można obejrzeć i zakupić KOLEKCJĘ NIEMCEWICZOWSKĄ – piękna edycja wydana przez Bibliotekę książek patrona Juliana Ursyna Niemcewicza: ,,Władysław Bojomir’’, ,, Dziennik z czynności moich w Ursinowie 1822 – 1831’’, ,, Mowy Sejmowe 1788 – 1792’’ , „Dziennik z lat 1820-1828”, „Żywot Juliana Ursyna Niemcewicza”, „Krótka opowieść o życiu i sprawach Generała Washingtona”, „Mniemana sierota czyli obraz czasów”, Leon Przemski „Opowieść o starym Ursynie”, „Konstancya, czyliże nieszczęścia występnej zalotności” oraz serii zeszytów „ Materiałów do dziejów Ursynowa”.

·         Fundacja Arcona zaprezentuje najnowszy numer kwartalnika Las Kabacki. Dla najmłodszych przygotowano STREFĘ DLA DZIECI a w niej: Wirtualna kolorowanka, Kolorowy Ursynów, Kiermasz Taniej Książki dla Dzieci. Przez cały czas dostępna będzie informacja na temat oferty ursynowskich wypożyczalni i czytelni. NA MIEJSCU BĘDZIE MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ DO BIBLIOTEKI. Tradycyjnie Biblioteka zaprasza na Kiermasz Taniej Książki zorganizowany i prowadzony przez pracowników.

·          rekreacja ruchowa w namiocie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji

·           organizacje sportowe – kluby: Judo RYŚ, Lupus Kabaty, Hand to Hand

·         stoisko Policji i Straży Miejskiej

·          organizacje pozarządowe skupione w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego.

·         stoisko Metra Warszawskiego, w którym będzie kącik dla dzieci oraz konkursy  z wiedzy o warszawskim metrze z możliwością wygrania nagród w postaci atrakcyjnych gadżetów Spółki

·            stoisko Zarządu Transportu Miejskiego

·         Stoisko Zarządu Zielen

·          stoisko MPWiK – warszawska kranówka

·          Stoisko Tramwajów Warszawskich

·           stoisko Koła Naukowego Leśników studentów Wydziału Leśnego oraz  Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SGGW

·          stoisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

·          stoisko Wojska

·          stoiska Klubów Radnych Rady Dzielnicy Ursynów

·         Rada Seniorów Dzielnicy Ursynów

·         Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursynów

·           stoisko Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”

·          Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa

·           spotkanie z Maciejem Mazurem –  dziennikarze i mieszkańcem Ursynowa

Każdy znalazł coś dla siebie.  W strefie Gastronomicznej można było skosztować dań  z wielu różnych kuchni  świata np. z dań kuchni: portugalskiej, koreańskiej, tatarskiej, wietnamskiej czy syryjskiej; nie zabraknie również polskich smakołyków z grilla oraz propozycji dla wegetarian

W strefie sportowej też były różne atrakcje.

ARCHERY TAG

Archery Games to nowa koncepcja oryginalnej rozrywki, która na długo zapadnie w pamięci. Nasz ,,Paintball łuczniczy” to drużynowa integracja w postaci bitwy na łuki, która daje ogromną dawkę zabawy i adrenaliny dla każdego. Przeżyj na własnej skórze niezapomnianą przygodę i weź udział w walkach łuczników!.

DMUCHANE KULE – BUBBLE FOOTBALL

Idealne połączenie ekstremalnej zabawy i bezpieczeństwa. Kulki Bumper Ball pozwalają wykonywać niestworzone akrobacje i zapewniają mnóstwo niezapomnianych wrażeń

ZESTAW GIER PLENEROWYCH

Zestaw unikalnych gier podwórkowych z całego Świata. Proste zasady, zero stresu i czysta przyjemność, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Do Waszej dyspozycji takie gry jak: Molkky, Bule, Kubb, Giga Jenga, Ladder Golf, Connect four czy Corn hole.

SPIKEBALL to gra zespołowa, w której nie potrzebujesz boiska; jest dynamiczna i zarazem rekreacyjna – sport przypomina bowiem bardziej skłaniającą do wygłupów podwórkową zabawę, niż wymagającą poświęceń dyscyplinę. Zaletą tego sportu jest to, że nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły.

SPEEDBALL

Pomysł gry w speed-ball narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo był traktowany jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Jednak dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i wielkiej frajdzie jaką sprawia granie, szybko przekształcił się w nowy, odrębny sport. W skrócie: specjalne rakietki służą do odbijania piłki zawieszonej na łańcuchu.

YOU.FO jest zupełnie nową koncepcją sportu. Polega na rzucaniu i łapaniu aerodynamicznego krążka przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kijków na odległość 10-30 metrów. Wymaga koncentracji, siły, zręczności i współpracy. Podstawowe umiejętności są łatwe do opanowania, jednak YOU.FO oferuje wiele możliwości rozwoju na polu techniki czy wymyślania nowych koncepcji gier.

AKADEMIA W GRUNCIE RUCHU

Przez miliony lat ewolucji człowieka aktywność fizyczna była niezbędna do przetrwania na Ziemi. Współcześnie ruch nie jest już potrzebny do codziennej egzystencji większości z nas.  Akademia zajmuje się edukacją – jak żyć bardziej w ruchu – oraz jak trenować, aby kształtować silne i sprawne ciało, z potencjałem zdolnym do poradzenia sobie w każdym scenariuszu (w tańcu, walce i tym, co wymyka się wszelkim definicjom).

STANOWISKO DO GRY W KAPSLE

Kapsle – legendarna gra podwórkowa dziś trochę zapomniana. Na pikniku będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu kapslem po specjalnym torze przeszkód.

LONGBOARD + TRICKBOARD

Rozkładamy mini skatepark i ruszamy! Można wpaść ze swoim sprzętem, ale i na miejscu do dyspozycji będą longboardy. Instruktor pokaże co można wyczyniać na dyskach z kółkami. Animacje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

SLACKLINE

Specjaliści ds. równowagi i balansu utworzą dla Państwa strefę złożoną ze Slackline (stelaż z rozłożoną taśmą równolegle do ziemi) oraz trickboardów (deska na specjalnym wałku). Doskonała okazja do rozwoju poczucia równowagi jak i poprawy kondycji, samopoczucia i zdrowia poprzez zabawę i nowe doświadczenia.

WARSZTATY TANECZNE

Taniec to piękny sposób na rozwój kreatywności jak i koordynacji. Doskonała zabawa, będąca nieodłączną częścią zajęć, w połączeniu z wiedzą merytoryczną i pełnym profesjonalizmem daje gwarancję świetnie spędzonego czasu. W tym gronie znajdują się czołowi polscy tancerze ze styli tańców ulicznych.

FREESTYLE FRISBEE

Frisbee to nie tylko rzucanie dyskiem, ale też kręcenie, podrzucanie, podbijanie i łapanie na przeróżne sposoby! Na pikniku spotkanie zawodowców w improwizacji z dyskiem, którzy z przyjemnością nauczą niejednej sztuczki!

Największym zainteresowaniem cieszyły się koncerty  gwiazd występujących na pikniku.

 Takie  wydarzenia są doskonałą formą spędzenia czasu, spróbowania nowych rzeczy które na co dzień  nie mamy okazji żeby je spróbować, spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach.

Największą zaletą jest możliwość uczestniczenia w koncertach różnych zespołów za darmo.

Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy i miło spędzić czas.