Muzeum Polskiej Wódki


Autor: olalubawska | Kategorie: wydarzenia 
10 września 2020, 21:43

Muzeum Polskiej Wódki Koneser

W dniu 6.09.2020 byłam na wyciecze w Muzeum Polskiej Wódki które znajduje się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Muzeum znajduję się w zabytkowym budynku Zakłady Rektyfikacji.

Nie jest to miejsce przypadkowe. Tutaj przez lata był zakład produkcji wódek „Koneser”. To tutaj przez lata były produkowane najbardziej znane polskie alkohole np. Luksusowa i Wyborowa.

Na początku zwiedzania oglądamy film o krótkiej historii produkcji wódki w tym miejscu.

Na zwiedzającego po przekroczeniu progu Muzeum Polskiej Wódki czekać będą interaktywne ekspozycje, prezentacje i projekcje, opowiadające historię rozwoju technologii wytwarzania wódki na przestrzeni wieków, a także wiele informacji i ciekawostek związanych z jej wpływem na kształtowanie się polskiej kultury oraz międzynarodową renomą Polskiej Wódki.

Potem przewodniczka oprowadza nas po muzeum oraz opowiada historię produkcji wódek na świecie i w Polsce. Przedstawia ona ciekawostki związane z produkcją alkoholu, tradycją spożycia alkoholu w Polsce.

Odwiedzający mają okazję poznać wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika, rozgościć się w szlacheckim dworze i zobaczyć miejsce pracy gorzelnika. Dowiedzą się również, jaką funkcję pełniła wódka w wielkiej polityce czy wreszcie odkryją tajniki pracy barmana „od kuchni”. Jest także wystawa butelek z alkoholami które były produkowane przez lata w tym miejscu oraz butelki innych znanych alkoholi produkowanych na terenie Polski kiedyś i współcześnie. Dowiemy się dlaczego Polska Wódka jest taka znana na całym świecie i dlaczego Polacy mogą być z niej dumni.

Na koniec zwiedzania przewidziana jest degustacja alkoholi z różnych surowców. 

Polecam każdemu odwiedzić to muzeum. Możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o produkcji alkoholu, jego historii, znaczeniu w polskiej kulturze.

Bardzo ciekawe muzeum.

 

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz